Банкам відтепер заборонено купувати валюту для українців більш ніж на 50 тис. грн

bd3208bСитуація з курсом в Україні багато в чому залежатиме від антикризової програми Нацбанку, яку він запустив у четвер, прийнявши дві постанови – № 48 та № 49.

Постанова № 49 тимчасово забороняє купівлю на міжбанку валюти з трьох причин: для дострокового погашення іноземним кредиторам валютних кредитів і фінансової допомоги, для часткового покриття резервів страхових компаній і для здійснення іноземних інвестицій українськими компаніями.

Найголовніше ж – банкам забороняється купувати валюту для громадян більш ніж на 50 тис. грн, якщо вона після цього буде перераховуватися за кордон. З цього правила буде лише кілька винятків: обмеження не торкнеться закордонних платежів за навчання, лікування, похорон, судові витрати, пенсій та соцплатежів.

Всі ці заходи дозволять різко скоротити виведення капіталу з України, що почалося через політичну нестабільність ще наприкінці 2013 року.

Ще одна важлива новація, що затверджена постановою НБУ, дозволить сильно уповільнити сам процес купівлі валюти на безготівковому ринку: банки більше не зможуть в один і той же день завести гривню на рахунок і купити за неї безготівкову валюту. Купівлю долара дозволять здійснити лише на шостий день після того, як банк відправить гривню. Це дозволить різко зменшити попит на долар з боку банків, а також зробить неможливими валютні спекуляції.