Кадрові «чистки» в лавах проросійських бандформувань набирають обертів

epa04186204 Armed men guard at the Kombikorm factory checkpoint, near Svyatogorsk town close to Slaviansk, Ukraine, 30 April 2014. Militants in Sloviansk are keeping dozens of hostages, including seven European military observers, who were detained in the city on 25 April while on a verification mission under the Organisation of Security and Cooperation in Europe (OSCE). EPA/IGOR KOVALENKO

На виконання рішень наради так званої МДБ «ДНР», яка відбулася 10-11 грудня 2015 року за присутності кураторів з ФСБ, в «ДНР» відбуваються заходи «зачистки» певних підрозділів. Так, відмічалось прибуття невідомих підрозділів спеціального призначення в Докучаєвськ, начебто для приведення до дисципліни незаконних формувань «Спарта» та «Сомалі».
Проте першими в перелік незручних підрозділів «ДНР» потрапили інші: 11 омсп «Призрак», 6 омсп «Дрьомова», 17 бТрО 2 АК, група СпП «Троя», 3 осб «Чебурашка»
За інформацією, отриманою від джерела, близького до командира 3 осб «Чебурашка», який дислокується в районі Октябрь Новоазовського району, командир їхнього батальйону (позивний – «Веселий») усунений від посади у зв’язку з конфліктом з командиром 9 омсп (позивний – «Утес», громадянин РФ), який нещодавно був призначений на цю посаду. Причина особистісного конфлікту, не виключено, пов’язана з намаганням взяти під особистий контроль незаконне перевезення товарів в зоні відповідальності та самочинством (спроба захопити цим батальйоном н.п. Комінтерново 22 грудня 2015 року).
Суперечка призвела до замаху на вбивство «Веселого», який не вдався 31 грудня 2015 року. Тоді спрацював вибуховий пристрій на шляху автомобіля усунутого від посади «комбата». Проте сам «Веселий» залишився в живих, загинув водій та ще один представник НЗФ. Слід зазначити, що тут простежується такий саме почерк замаху, як і в справі вбивств Мозгового (командира бригади «Призрак») та Дрьомова (командира 6 омсп), не виключено, й інших командирів. Це може свідчити про дії одних й тих самих підрозділів, за стилем схожих на людей «Вагнера».
Важливим є той факт, що «Веселий» був людиною головного ватажка «ДНР» Захарченка, вони разом починали свій колабораціоністський шлях на Донеччині навесні 2014 року.
Окрім того, на початку грудня 2015 року 9 омсп дуже ретельно перевіряли, зокрема, шукали українську агентуру. Проте знайшли нестачу дизпалива, безліч несправного озброєння та техніки, невідворотні факти контрабанди. Внаслідок перевірок, попереднього командира («Савелій») зняли і призначили «Утеса» — людину, запропоновану ФСБ.
Щодо «Веселого», то з’являється припущення, що Захарченко приїжджав до Комінтернового саме для владнання ситуації.
Проте це йому не вдалося – рішення про усунення «Веселого» з посади ухвалював командир 1 АК, до складу якого входить 9 омсп, командиру якого підпорядковується 3 осб «Веселого». Відтак, рішення про призначення чи усунення з посади людей Захарченко приймаються без відома останнього.
На сьогодні, конфлікт набирає обертів. І казати про спроможність НЗФ ДНР «дійти до Києва» викликає все більші сумніви і, навіть, думки про недолугість системи управління, координації та кадрового забезпечення проросійських бандформувань на Донбасі.