США ввели санкції проти Ігоря Коломойського

США ввели санкції проти українського бізнесмена Ігоря Коломойського за звинуваченнями в корупції. Крім самого підприємця, під обмеження потрапили члени його сім’ї.

Про це з посиланням на держсекретаря США Ентоні Блінкена на офіційному сайті повідомляє американське посольство в Україні. «Сьогодні я оголошую про внесення до санкційного списку олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції. Перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації України з 2014 по 2015 рік, Коломойський брав участь у корупційних діяннях, що підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів«, – заявив Блінкен.

Також в США заявили, що Коломойський і зараз «нескінченно намагається підірвати демократичні процеси і інститути в Україні». Крім підприємця, під санкції потрапили:

  • дружина Ірина Коломойська;
  • дочка Анжеліка Коломойська;
  • син Ізраїль Цві Коломойський.

Бізнесмен і члени його сім’ї не зможуть відвідувати США. «Державний департамент і надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб сприяти відповідальності корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та в усьому світі», – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, Міністерство юстиції США подало позов про конфіскацію майна колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського ще 2020-го. У трьох скаргах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов отримали шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 до 2016 року. У заявах йдеться, що вони відмивали частину незаконних доходів, використовуючи низку банківських рахунків підставних компаній, передусім у кіпрській філії ПриватБанку.

Санкції запровадили відповідно до розділу 7031 (c) через причетність до значної корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 років.