СБУ встановить кожного, хто причетний до звірств у Бучі та інших містах Київщини

Слідчі та оперативні команди СБУ працюють у понад 20 населених пунктах Київської області, на які припав основний масив воєнних злочинів РФ. Вони збирають докази та встановлюють увесь ланцюжок причетних: як зі сторони російських загарбників, так і українських колаборантів, які допомагали ворогу.

Лише за декілька днів українській спецслужбі вдалося встановити поіменні списки російських військових, які будуть притягнені до відповідальності за злочини проти миру й безпеки людства.

Також СБУ опитала майже 2 тис. осіб, які стали свідками цих звірств. Це дозволило вже «вийти» на 33 колаборантів, які співпрацювали з рашистами.

Завдяки отриманим даним, СБУ затримала також 15 мародерів серед місцевого населення. Їх уже передали Національній поліції.

Крім того, СБУ виявила більше 100 вибухових пристроїв, понад півсотні артилерійських снарядів, а також бойові гранати, набої, детонатори тощо. Засоби ураження у встановленому порядку було передано підрозділам Збройних Сил України для знищення ворога.

Що стосується доказової бази, то вся зібрана інформація буде долучена до матеріалів кримінальних проваджень і буде використовуватися у міжнародних судах.