Ердоган прибув до Греції для нормалізації відносин вперше за кілька років

Сьогодні, 7 грудня, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув до Греції з візитом вперше за шість років. Обидві країни сподіваються, що ця зустріч допоможе перезавантажити відносини після багатьох років напруженості.

Про це повідомляє видання Reuters.

Турецького лідера в міжнародному аеропорту Афін зустрів міністр закордонних справ Греції Георгіос Герапетрітіс. Турецький лідер приїхав до Греції напередодні п’ятого засідання Грецько-турецької ради високого рівня з питань співробітництва, і обидві країни хочуть показати, що вони готові налагодити відносини.

Результатом зустрічі стане спільна декларація та угоди в таких галузях, як економіка, охорона здоров’я, освіта, сільське господарство, міграція та туризм, зазначили чиновники.

«Буде набагато корисніше для майбутнього, якщо ми подивимося на речі з перспективи напівповної склянки», – сказав Ердоган під час зустрічі з президенткою Греції Катериною Сакелларопулу.

Він зазначив, що зараз «як ніколи необхідно», щоб Греція та Туреччина спільно працювали над зміцненням процвітання, забезпеченням миру й стабільності, а також поваги до міжнародного права.

Однак офіційні особи обох країнах вважають, що прогрес у вирішенні питань, які Греція та Туреччина довгий час не можуть вирішити, не буде значним.

Афіни заявили, що обговорюватимуть лише демаркацію виключних економічних зон та континентального шельфу в Егейському морі й у східному Середземномор’ї, а не питання «національного суверенітету».

Водночас Ердоган напередодні підтвердив позицію Туреччини, що всі питання мають бути обговорені, якщо спір буде переданий до Міжнародного суду ООН.