Канада ввела санкції проти російських діамантів

Канада оголосила про введення заборони прямого імпорту російських діамантів.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі оголосила 6 грудня, що Канада в координації зі своїми партнерами з G7 запроваджує нові обмеження на імпорт російських діамантів та ювелірної продукції з діамантами.

Ця заборона послідувала за ухваленим у травні 2023 року лідерами G7 зобов’язанням колективно працювати над скороченням доходів, які режим путіна отримує від експорту непромислових алмазів, здобутих, оброблених чи вироблених у рф.

Канада продовжить працювати з G7 та іншими міжнародними партнерами над впровадженням комплексних заходів контролю та перевірки для заборони російських алмазів.

рф є найбільшим у світі виробником алмазної сировини, обсяг виробництва якої у 2022 році оцінюється більш ніж у 3,5 мільярда доларів США. Вона також є великим світовим експортером алмазів та алмазної продукції, причому вартість її загального експорту перевищує 3,9 мільярда доларів США того ж року. Спільно країни G7 представляють 70% світового алмазного ринку.

Канадський імпорт російської продукції, що підпадає під заборону, 2021 року становив 4,1 млн дол.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну 2022 року Канада ввела санкції щодо російського державного алмазного конгломерату “Алроса”.