Париж направив додаткові підрозділи військових до Нової Каледонії

Рада з оборони Франції під головуванням президента республіки Емманюеля Макрона ухвалила рішення направити додатковий військовий контингент до Нової Каледонії на тлі протестів.

Про це повідомив телеканал BFMTV.

За даними джерела, військовослужбовці займуться забезпеченням безпеки громадських будівель. Про яку кількість військових йдеться, не уточнюється.

Зазначимо, що у Новій Каледонії 13 травня розпочалися протести, які були ініційовані запропонованою поправкою до конституції, яка передбачає надання широких виборчих прав на провінційних виборах жителям Франції, які проживають на острові понад 10 років.

Демонстранти неодноразово наголошували на неприпустимості внесення французьким урядом законодавчих змін без урахування позиції місцевого населення і повідомляли, що це суперечить Нумейській угоді, підписаній у 1998 році між Францією та Новою Каледонією.

На тлі бурхливих протестів у Нумеа, столиці Нової Каледонії, французька влада запровадила комендантську годину та заборонила проведення масових заходів, поліція неодноразово застосовувала силу щодо демонстрантів.

Місцева влада також прийняла рішення призупинити 21-24 травня заняття у всіх державних та приватних середніх школах та коледжах.