США готуються до атаки рф на свої супутники

росія загострює ситуацію в космосі, і після кількох років випробувань вивела на орбіту супутник, який може загрожувати американським апаратам. Космічне командування США готується до можливої ​​атаки, заявив його голова генерал Стівен Уайтінг, пише The Moscow Times.

Запущений 16 травня супутник “Космос-2576” був виведений на низьку навколоземну орбіту і приведений у робочий стан, сказав Уайтінг 24 червня, виступаючи в Інституті аерокосмічних досліджень Мітчелла (його цитує SpaceNews). “І якщо подивитися на те, де розташувався супутник”, – в одній площині з американським супутником, що забезпечує національну безпеку, – “це не здається випадковим”, зазначив командувач.

Таке розташування дозволяє російському апарату спостерігати за американським супутником, відстежувати його і потенційно втручатися в його роботу, пояснює SpaceNews.

“Космос-2576”, за оцінкою Пентагону, “є протикосмічною зброєю, імовірно здатною атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті”, заявив через кілька днів після його запуску представник Міністерства оборони США Пет Райдер. Тоді ж про це говорив заступник представника США в ООН зі спецпитань Роберт Вуд під час обговорення в Раді безпеки російської резолюції про заборону розміщення в космічному просторі будь-яких озброєнь. Постійний представник Росії Василь Небензя у відповідь заявив, що навіть не зрозумів, про що він [Вуд] говорить.

«Космос-2576» був запущений у ніч проти 17 травня з космодрому Плесецьк разом з іншими, цивільними, апаратами, які розподілилися за іншими орбітами. «Такий змішаний військово-цивільний тягар став повною несподіванкою. Ніколи такого раніше у Росії не бачив», – казав Reuters аналітик Барт Хендрікс, який давно вивчає російську космічну програму. “Космос-2576” був виведений на ідентичну з американським розвідувальним супутником USA-314 орбіту, зазначало агентство з посиланням на публічні дані Космічного командування США про розташування супутників.

«Росія тестувала подібну протикосмічну зброю у 2017, 2019 та 2022 рр., «і тепер, схоже, вони вивели її на орбіту в робочому стані», сказав Вайтінг. США серйозно ставляться до такої активності та відпрацьовують дії у відповідь на потенційні атаки на свої космічні апарати», – додав він.

Зростання напруженості в космосі відбувається на тлі тверджень США щодо розробки Росією космічної ядерної зброї. Більше того, 5 лютого 2022 р. вона запустила апарат «Космос-2553», призначений для випробування компонентів для потенційної протисупутникової зброї, яка буде забезпечена ядерним зарядом, розповіли у травні The Wall Street Journal американські чиновники.

Наприкінці квітня Москва наклала вето на резолюцію ООН, яка б підтвердила заборону на розміщення ядерної зброї в космосі. У документі міститься заклик до країн дотримуватись Договіру про космос 1967 р., за яким усі сторони погодилися «не розміщувати на орбіті навколо Землі об’єкти, що несуть ядерну зброю або будь-які інші види зброї масового знищення».