В росії готують “план Б” на випадок смерті Кадирова

У Росії та Чечні занепокоєні можливою смертю глави Чечні Рамзана Кадирова, оскільки це може спровокувати дестабілізацію та викликати внутрішні конфлікти у регіоні.

Володимир Кравченко в статті для “Що буде після смерті Кадирова і хто його замінить?” зазначає, що Чечня може стикнутися з жорсткими внутрішніми розбірками та помстою за втрату рідних через дії Кадирова та його оточення.

У республіці вже розпочали реалізацію “плану Б”, що передбачає кадрові перестановки на ключових посадах. Наприклад, Магомед Даудов став главою уряду Чечні, а Шаїд Жамалдаєв зайняв посаду глави парламенту. Окрім того, Апті Алаудінов отримав важливу роль в Міноборони рф. Зміни в керівництві Чечні відображають бажання Москви зменшити вплив Кадирова та перетворити Чечню на пересічний регіон рф.

Ситуація в Чечні залишається невизначеною, з потенційними претендентами на лідерство та можливим впливом Владіміра Путіна на вибір наступника Кадирова. Кравченко наголошує, що стабільність у Чечні та внутрішньоелітний баланс будуть ключовими в контексті майбутнього розвитку подій.

“З огляду на те, скільки крові пролив Кадиров і його близькі, ‘кровників’ у них вистачає. Більш ніж імовірно, що в посткадировський період можуть розпочатися не лише жорсткі внутрішньоелітні розбірки, а й масштабний внутрішній конфлікт, коли чеченці мститимуться за смерть рідних. Цього кривавого сценарію в Москві та Грозному прагнуть уникнути й намагаються створити запобіжники,” – пише Володимир Кравченко.