В Туреччині закликали Путіна зайняти позицію для закінчення війни в Україні

Очільник МЗС Туреччини Хакан Фідан розповів деталі зустрічі з російським диктатором та вказав, яке послання він передав Володимиру Путіну від Ердогана. За його словами, війна в Україні загрожує всьому регіону та може перетворитись на глобальний конфлікт.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив, що під час зустрічі з Путіним 11 червня він передав російському диктатору повідомлення від Реджепа Ердогана щодо врегулювання війни в Україні.

“Ми донесли до наших співрозмовників, що в Україні потрібен мир і що Росія має зайняти певну позицію. По суті, через два дні Путін за пунктами перерахував умови, за яких Росія має припинити війну в Україні. Важливо, що Путін висловив це”, — сказав Фідан.

За словами турецького міністра війну в Україні потрібно закінчувати, адже вона може перерости в глобальний конфлікт з застосуванням ядерної зброї.

“Ціна війни для регіону і всього світу, що триває, дуже висока. Що ще серйозніше, цей ризик може зростати і поширюватися. Він може поширюватися географічно. На порядок денний може постати питання про можливість застосування ядерної зброї”, — додав Фідан.

Нагадаємо, що перед Самітом миру Путін заявив, що Росія готова до мирних переговорів з Україною та назвав свої умови: Україна має віддати Росії частину територій, а також мати без’ядерний та нейтральний статус. Зеленський назвав такі заяви Путіна не мирним планом, а капітуляцією України.