Китайський завод електроніки в Росії закривається через західні санкції

Китайський завод електроніки в Ленінградській області Росії припинив роботу, що свідчить про зростаючий вплив західних санкцій на Москву через її війну проти України і зміну динаміки іноземного бізнесу в Росії.

Згідно з повідомленням газети «Комерсант» від 7 листопада, гонконгська компанія TPV Technology, відома як найбільший у світі виробник комп’ютерних моніторів, зупинила виробництво на своєму заводі в Шушарах, де збирали телевізори для таких великих брендів, як Philips, Sony і Sharp.

Завод на заході Росії, який діяв від 2011 року, зараз перебуває в процесі розпродажу складових частин й обладнання.

Закриття відбувається на тлі росту занепокоєння з приводу вторинних санкцій з боку Сполучених Штатів і Європейського союзу, які спрямовані проти компаній, зокрема китайських, що ведуть бізнес із Росією.

У той час, як російське відділення TPV Technology назвало цей крок «стратегічним» рішенням щодо скорочення своєї діяльності в країні, «Комерсант» із посиланням на джерела написав, що загроза вторинних санкцій, ймовірно, була ключовим фактором цього рішення.

Минулого місяця Вашингтон запровадив нові санкції, спрямовані проти китайських компаній, які займаються виробництвом складних систем зброї у співпраці з російськими фірмами.

Це ознаменувало новий етап у санкційних відносинах США і Китаю, причому ефект вийшов за межі традиційних секторів, таких як енергетика і технології.

Крім того, «Коммерсант» повідомляв, що китайські банки все частіше відмовляються від фінансових операцій із Росією, побоюючись вторинних санкцій. Близько 80 відсотків платежів із Росії до Китаю в юанях повертаються, що свідчить про зростаюче небажання китайських фінансових установ брати на себе ризик потрапити під санкції США і ЄС.