Росіянам порадили не приїжджати до Туреччини

Через санкції та повну їзоляцію, Росіяни массово тікають з країни в Туреччину, але зараз це може бути не найкращою ідеєю. Подумати про те, де житимуть, на що будуть харчуватися і як працювати необхідно заздалегідь. Так охолоджують запал «свіжоспечених» емігрантів із РФ старі експати.

Як заявила на своєму блозі місцева блогерка, основних складностей три. Це оренда/купівля квартири, отримання посвідки на проживання, а також робота та її «політична та фінансова сторона».

Але спочатку про житло: Це перше, що потрібно знайти перед переїздом. Кількість емігрантів у Туреччині зростає з кожним днем! Охочих-росіян дуже багато! Плюс, Україна також масово переїжджає сюди. Хтось перечекати, хтось ґрунтовно переїхати. Дійшло до того, що ринку нерухомості просто не вистачає! – з великою кількістю знаків оклику викладає блогер. У підсумку квартиру знайти складно «навіть за ціну вищу за середню по місту», як на оренду, так і на покупку квартири. Йдеться поки що про основні популярні міста – це Анталья, Аланья, Стамбул.

Щодо посвідки на проживання, то блогер запевняє, що ПНЖ всім крім українців дають зараз неохоче! «Був час, коли всім підряд відмовляли, посилаючись на нововведення. Це розпочалося з 1 березня. Потім з’явилися випадки, що почали приймати документи», – додає вона, а далі розповідає наступну «підставу» з боку турецької влади. «Людина платить за всі «папірці» із розрахунком оформлення ПНЖ на рік. А це страховка, оренда квартири (договір на рік), держмито. Але здебільшого картку отримують максимум на 6 місяців. Хтось на 4 місяці, хтось на 5. На який термін дізнаються вже за фактом отримання ВНЖ. І як завжди – все на розсуд співробітника в еміграційній службі», бідкається росіянка.

Також вона додає, крім основних документів вимагають довідку «нумеротаж», тобто, підтвердження того, що податчик паперів проживаєте саме у тій квартирі, на яку оформили договір. «Раніше такий договір можна було купити, і ніхто нічого не перевіряв. Наразі вже не прокотить», – сумує блогер.

Також зацікавлені турки й у платоспроможності «потерпілих від режиму», а підтвердити це в умовах санкцій нелегко: «Дуже часто вимагають довідку з банку про наявність коштів на вашій турецькій карті, яку оформити зараз також не дуже легко. Також на цій карті щомісяця має бути рух коштів (суми кажуть завжди різні, приблизно від 7000 лір на людину/місяць)».

Також блогер нагадує потенційним емігрантам про те, що в Туреччині взагалі криза – і питання, як кажуть, «де харчуватися» їм би краще вирішити заздалегідь. «У мене багато хто запитує, чи можна знайти роботу без знання мови іноземцю. Відповідь очевидна – можна все! Тільки ви повинні бути такою людиною, фахівцем і т.д., щоб роботодавець захотів вас оформити офіційно, за робочою візою», – зазначає вона, а далі вона нагадує, що в Туреччині «теж криза» і «ціни зростають просто неймовірно швидко на все”. При цьому роботу в туризмі не можна розглядати як безпрограшний варіант – ніхто не знає, коли почнеться сезон і чи розпочнеться. Та ж «суцільна невідомість» із роботою онлайн – як знайти робочі схеми виведення грошей? Крім того, як попередила блогер, «до нелегалів зараз буде особлива увага».

Підсумок від турецького блогера наведемо цілком: «Друзі, мені дуже не хотілося б вас відмовляти від бажання переїхати зараз до Туреччини, але реальність така. Моя порада – не варто! Краще перечекайте, зараз не найкращий час».

 

Джерело: dip.org.ua