Попри те, що Росія регулярно завдає масованих ракетних атак по Україні, обстріли вже давно не велися з території Білорусі. І цьому може бути пояснення.
Про це військовий експерт Олег Жданов розказав у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що влітку був період, коли велися активні розмови щодо розірвання дипломатичних відносин з Білоруссю через постійні обстріли з її території. Однак у якийсь момент ці розмови стихли, а удари з того напрямку припинилися.
За словами Жданова, удари припинилися настільки, що нещодавно російські війська навіть забрали з Білорусі 3 МіГ-31, які можуть нести гіперзвукову ракету “Кинджал”, і перегнали їх на базовий аеродром у Заполяр’ї.
Отже, з території Білорусії ні ракетні удари, ні авіаційні удари ракетами не завдаються вже давно. На думку військового експерта, це може говорити про якоїсь домовленості між Лукашенком та Україною. Наприклад, в обмін на те, що Білорусь не надаватиме своєї території для завдання вогневих ударів по території України, наша держава не розірвала з нею дипломатичні відносини, а також не завдає ударів у відповідь по території Білорусі та її військових об’єктах.
Жданов припускає, що на цьому ґрунтуються і більш-менш впевнені заяви нашого військового та політичного керівництва стосовно того, що формування ударних угруповань на території Білорусі не спостерігається, а удар з її боку наразі не є перспективою завтрашнього дня.
Тобто це має дуже низьку ймовірність, не можна її відкидати, але ймовірність практично дорівнює нулю. Принаймні, станом на сьогодні,
– уточнив військовий експерт.
Він додав, що аспект відтягування українських сил і засобів на Північ, звичайно ж, є. Українська сторона змушена тримати там угруповання військ, зміцнювати кордон та проводити навчання, аби бути готовими про всяк випадок.
Що стосується припущень про ймовірність завдання з території Білорусі ядерного удару, то Жданов вважає, що зараз Путін не готовий робити це навіть на лінії фронту з території Росії. Тож про Білорусь не варто навіть вести мову.
“Якщо Путін за 9 місяців не зміг дотиснути Лукашенка, щоб той наказав білоруській армії наступати, то тоді про що ми говоримо в контексті застосування ядерної зброї?”, – підкреслив Жданов.
Адже для початку Лукашенко обов’язково має дозволити провезення ядерного боєприпасу на територію Білорусі та застосування його з цієї території. Важливо й те, що за сучасних методів ведення розвідки спостереження приховати такі дії неможливо. Тобто щойно Путін віддасть наказ про ядерний удар, про це знатимуть на Заході, а ще через п’ять хвилин знатимуть, з якого сховища і який вид боєприпасів братимуть росіяни.