Фінляндія може закрити пункти пропуску на кордоні з рф: коротко про ситуацію

Уряд Фінляндії планує закрити пункти пропуску з Росією з метою підтримки національної безпеки. Про обмеження планували оголосити ще 15 листопада, але відклали рішення через оновлену інформацію від розвідки, пише Helsingin Sanomat.

Планує Фінляндія закрити всі КПП чи лише деякі пункти пропуску, невідомо. За інформацією видання, міністр внутрішніх справ Марі Рантанен має провести брифінг щодо обмежень.

«Причина у тому, що уряд отримав розвідувальну інформацію, через що оцінює ситуацію на кордоні як більш серйозну, ніж ще 14 листопада. Тоді влада Фінляндії вперше згадала про можливість обмежувальних заходів у зв’язку з різким напливом прохачів притулку – громадян третіх країн. У Гельсінкі вважають, що російські прикордонники спеціально пропускають цих людей через свої КПП. Хоча раніше людей без необхідних для в’їзду до Фінляндії документів через російські пункти не пускали», — пояснили у виданні.

Закон Фінляндії про кордони дозволяє уряду закривати пункт пропуску або обмежувати прикордонний рух, щоб запобігти серйозним загрозам національній безпеці чи здоров’ю населення.