Швейцарія заморозила фінансові активи росіян на $8,8 млрд

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

За даними Державного секретаріату з економічних питань (SECO), який контролює антиросійські санкції, вказана сума є попередньою оцінкою і може бути змінена.

Як пояснили у відомстві, важко було назвати точну цифру через додавання або виключення нових людей зі списку санкцій, а також судових справ щодо заморожування або розблокування додаткових активів.

При цьому там уточнили, що більш точна цифра очікується до кінця другого кварталу наступного року, після того як швейцарські банки відзвітують перед урядом.

Зазначається, що збільшення заморожених активів пов’язано зі збільшенням на 300 осіб і 100 компаній і організацій, що потрапили в санкційний список за останній рік.

Серед іншого список також включає ймовірний прибуток від грошових депозитів, облігацій, акцій, а також нерухомості та автомобілів.

Примітно, що Берн також заблокував рух 7,4 млрд франків у валютних активах, що належать російському центральному банку.

Утім, в SECO відмовилися відповідати, чиї активи були заморожені.

Однак, як зауважили в агентстві, заморожені активи становлять лише частину загального багатства, яким володіють росіяни в Швейцарії. Зокрема, за оцінками Швейцарської асоціації банкірів, фінустанови країни володіють 150 млрд франків.

Своєю чергою, президент Ален Берсе пообіцяв надати велику підтримку Україні під час візиту в країну минулого місяця і обговорив використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги у відновленні країни.