В Угорщині розпочалися масові протести

Чотири угорські опозиційні партії провели мітинг перед будівлею парламенту у Будапешті, вимагаючи проведення прямих президентських виборів.

Про це повідомив портал Frisshirek.

На акцію вийшли соратники опозиційних партій “Парбесед-Зелдек”, “Моментум”, DK та MSZP. Вони виступили за створення парламентської слідчої комісії у зв’язку із справою про помилування засудженого, якого визнали винним у допомозі відомому педофілу з дитячого будинку у сексуальному насильстві над дітьми.

Серед учасників акції – мер Будапешта Гергей Карачонь.

На думку організаторів мітингу, прем’єр-міністру Віктору Орбану не можна дозволити знову приймати рішення щодо влади та “отримати президента, який помилує злочинця-педофіла”.

Протести розпочалися у лютому, після того, як екс-президент Угорщини Каталін Новак помилувала засудженого, винного у допомозі педофілу з дитячого будинку у сексуальному насильстві над дітьми. В результаті Новак, союзниця прем’єр-міністра Віктора Орбана, добровільно залишила свою посаду після скандалу, що вибухнув — вона підписала указ про помилування.

Слідом за нею пішли лідер списку на виборах до Європарламенту Юдіт Варга та пастор, голова синоду Угорської реформаторської церкви Балог Золтан. Він зізнався, що Новак переконував помилувати винного.

Демонстранти вважають, що правляча партія “Фідес”, яка виступає за традиційні цінності та захист дітей, чинить лицемірно, коли виправдовує педофілів або пов’язаних з ними людей.

В Угорщині президента обирає парламент. Так, за Новак у 2022 році проголосували 137 членів парламенту зі 199, а за її опонента, економіста Петера Рона – 51.