Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.
Правила експортного контролю були посилені після публікації розслідувань про такі поставки в кількох ЗМІ. Зокрема, було істотно збільшено – до 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 100 доларів США) – розмір штрафу за первинне порушення санкцій, введених проти РФ і Білорусі. Крім того, Мінекономіки Тайваню повідомило, що веде «активну роз’яснювальну роботу» з виробниками, закликаючи їх дотримуватися законів і контролювати кінцевий потік продукції.
За даними відомства, це вже дало результат, і обсяг експорту верстатів із Тайваню в Росію «впав до нуля».
Видання нагдало, що у січні цього року російське видання The Insider і тайванське The Reporter опублікували спільне розслідування, в якому йшлося про те, що Тайвань, незважаючи на проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств ВПК Росії. У публікації йшлося, що цей експорт йде через треті країни, зокрема Туреччину. Уже в лютому Тайбей запровадив санкції проти кількох російських компаній, які фігурували в статті.
У липні вийшло нове розслідування The Insider – про те, що тайванська компанія Giant Force має намір в обхід обмежень поставити в РФ незамінний прилад для тестування термостійкого покриття корпусів ракет – «камеру соляного туману». За даними видання, у цій схемі брали участь китайський завод тайванської фірми, малайзійська транспортна компанія і киргизький банк. У підсумку постачання було зірвано завдяки пильності банків, зокрема китайських, які побоювалися санкцій за експорт товарів подвійного призначення.
Про постачання тайванських верстатів у Росію йшлося також у доповідях британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень і Open Source Centre – урядового центру США, що аналізує інформацію з відкритих джерел для американських спецслужб.