У ЄС підбили підсумок розмови Трампа та путіна

У ЄС не побачили тиску з боку США на росію, щоб росіяни погодилися припинити вогонь. Про це віце-президент Єврокомісії, верховний представник ЄС Кая Каллас сказала журналістам перед початком засідання Ради ЄС. 

Вона підтвердила, що 20 травня слід очікувати погодження рішення від ЄС щодо запровадження 17-го пакету санкцій проти Росії. 

“Ми домовилися, якщо росія не погодиться – те, що ми побачили вчора, – тоді ми чинитимемо більше тиску. Тому ми узгодимо 17 пакет санкцій сьогодні, але ми продовжуємо працювати над наступним сильним пакетом санкцій”, – зазначила Каллас. 

Також у неї запитали, чи стурбована вона тим, що президент США Дональд Трамп демонструє надто м’яку позицію щодо Росії. 

Каллас сказала: “Ми хочемо бачити наслідки відмови від припинення вогню також і з боку США. Ми дійсно не бачили тиску на Росії в цих переговорах”. 

Вона зазначила, що на Раді ЄС буде представлена ​​доповідь від розвідки щодо того, в якому стані російська економіка.

“Ми чуємо, що вони наближаються до того моменту, коли їм фактично доведеться покладатися на зміну поставок. Тому ефект від санкцій буде навіть більшим у наступні місяці”, – підкреслила Каллас.