Високі ціни на енергоносії змусили всіх інвесторів будівельних проектів від котеджах до великого логістичного парку замислитися про енергоефективність.
Найпростішим способом підвищення ефективності будівель є покращення теплоорпору огороджувальних конструкцій. Це набагато простіше зробити при новому будівництві ніж коли йдеться про реконструкцію.
Найкращою конструкцією для комерційних будівель є сендвіч-панелі. За використання сендвіч панелей з ущільнювачами замкової частини разом з технологією герметизації дозволяє економити до 30%витрат на опалення і кондиціонування. Фахівці компанії постачальника сендвіч-панелей Rauta підрахували, що інвестиції в енергоефективні рішення такі як зведення герметичної стінової та покрівельної конструкції з сендвіч панелей мають окупність протягом 2-3 років. Після спливу цього терміну власник будівлі отримує економію протягом всього залишкового терміну експлуатації споруди.
Чи всі інвестиції дають такий швидкий результат? Ні, деякі рішення є менш енергоефективними і можуть окупитися впродовж більшого терміну, наприклад 5-10 років. Але зазвичай інвестування в енергоощадні рішення є доцільними. Треба звертати увагу не тільки на термін повернення інвестицій у вигляді економії на опаленні, кондиціонуванні та вентиляції, але також на термін ефективної експлуатації рішення. Наприклад деякі технології окупаються протягом 10 років, а термін їх служби не перевищує 15 років. Тож комплексний погляд на питання збереження ресурсів є необхідним мінімумом який допоможе правильно інвестувати в будівництві.
Якщо дивитися на торгові центри чи складські споруди, то очевидно, що кращим рішенням стає використання сендвіч панелей, натомість як бути з приватними будинками? Тут знову розділимо на два напрямки: нове будівництво чи утеплення існуючих будинків. Для нового будівництва компанія Раута пару років тому представила інноваційну технологію будівництва безкаркасних котеджей з сендвіч панелей. Рішення дозволяє за лічені дні зводити одноповерхові будинки від 20 до 150 м2. Всі будинки мають високу надійність, довговічні в експлуатації та максимально енергоефективні.
Щодо утеплення стін вже існуючих будинків, то кращим рішенням буде використання вентильованих фасадів з утепленням з мінеральної вати. Завдяки вентканалу утеплювач завжди залишатиметься сухим і працюватиме на максимумі своїх теплотехнічних характеристик.