Неподалік берегів Південної Кореї застрягли 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту Сокіл. Їх досі не продали через санкції США. Про це повідомляє Reuters.
Труднощі з продажем нафти Сокіл — однп з найсерйозніших проблем, з якими зіткнулася РФ відтоді, як Захід запровадив санкції, і один із найсерйозніших збоїв в експорті російської нафти за два роки.
У США заявили, що хочуть, щоб санкції скоротили доходи Кремля і його військової машини, але не порушили потоки російської енергії на світові ринки. Торік США запровадили санкції щодо кількох суден і компаній, які займалися транспортуванням нафти.
Станом на п’ятницю, 26 січня, 14 суден із вантажем нафти застрягли в південнокорейському порту Йосу. Супертанкери La Balena, Nireta і Nellis із приблизно 3,2 мільйонами барелів на борту, що перебувають нині недалеко від південнокорейського Йосу, діють як плавучі сховища для російського сорту нафти.
Інша частина, відвантажена з листопада по січень, зберігається на менших суднах типу Афрамакс (місткістю 500 000-800 000 барелів).
Поставки нафти РФ до Індійської нафтової корпорації було затримано через проблеми з оплатою, що змусило найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси і купувати більше нафти на Близькому Сході.
Компанія не чекає отримання будь-яких партій найближчим часом від Росії, через розбіжності з приводу того, яка валюта буде використовуватися для оплати.
Раніше мінфін США розіслав листи з попередженням про тюремне ув’язнення в разі порушення цінової стелі для російської нафти 30 фірмам, що контролюють до сотні нафтових танкерів.