Путін ніколи б не напав на Україну: Дональд Туск вказав на помилку, яку допустила Європа

Повномасштабного вторгнення агресорки Росії до України можна було б уникнути, якби європейські держави заздалегідь краще підготувалися. Тож сьогодні Європейському Союзу необхідно докласти власних зусиль, аби стати безпечним континентом. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомляє “Європейська правда”.

Європа буде безпечною за умови, що небо над Європою буде безпечним

“Справа не в тому, що Україна повинна програти війну. Якби Європа була краще підготовлена, можливо, Росія не наважилася б напасти на нашого друга, яким є Україна”, – заявив польський політик.

За його словами, зараз Європа має усвідомити, що може зробити більше у боротьбі зі злом. Як приклад, Туск згадав COVID-пандемію та наголосив, що то країни об’єдналися для боротьби з вірусом. Втім, повномасштабна російська агресія, каже Туск, – це зло, яке “небезпечніше за цей вірус”.

“Маємо усвідомити, що ми можемо зробити більше у боротьбі зі злом, небезпечнішим за цей вірус”, – сказав політик.

Прем’єр Польщі наголошує: коли йдеться про безпеку Європи, “тут немає місця для суперечок і внутрішньої конкуренції”.

“Європа буде безпечною за умови, що небо над Європою буде безпечним… Тут немає місця для суперечок і внутрішньої конкуренції”, – сказав Дональд Туск.

Ціллю Кремля після України може стати країна Балтії

Кремлівський “фюрер” Володимир Путін вже готовий до невеликої військової операції проти країни НАТО. Втім, його зупиняє позиція західних країн. Таку думку в інтерв’ю Dziennik Gazeta Prawna висловив керівник служби військової контррозвідки Польщі Ярослав Строжик.

З його слів, диктатор Російської Федерації вже має можливість організувати невелику операцію проти держави-члена Альянсу.

“Путін, звичайно, вже готовий до якоїсь мініоперації проти однієї з країн Балтії. Наприклад, щоб увійти до знаменитої Нарви. Або – висадитися на одному зі шведських островів”, – висловився Строжик.

Керівник розвідки Польщі вважає, що російський президент має свої наміри. Втім, наразі все, що його зупиняє, – це позиція Заходу.

“Те, що Захід робить разом для підтримки України, показує йому, що в разі нападу на НАТО реакція Заходу була б ще більшою”, – вважає Ярослав Строжик.

Як повідомлялося,  заступник начальника Головного управління розвідки Вадим Скібіцький заявив, що Кремль може захопити країни Балтії за сім днів. А час реакції НАТО на застосування заходів за п’ятою статтею про колективну оборону Альянсу складає 10 днів.